Błękit oceanu, czyli najlepszy makijaż dla niebieskich oczu.

Każdy kolor tęczówki podkreśla się w inny sposób. Inne cienie stosujemy przy oczach brązowych, a inne przy niebieskich. Cienie wybieramy tak, by jak najlepiej podkreślały wyjątkowy kolor tęczówki. A wybór jest naprawdę ogromny! Poniżej kilka przykładów malowania oczu ciemnoniebieskich i błękitnych. Wskażemy również najważniejsze błędy popełniane podczas makijażu i podpowiemy, co robić, by ich uniknąć. Sprawdź, co zrobić, na co uważać, aby Twój makijaż był idealny.

 

Błędy w makijażu oczu niebieskich

Jednym z podstawowych błędów, który sprawia, że błękitne tęczówki oka nie prezentują się najlepiej, jest pomijanie podkreślenia brwi. W efekcie twarz nie ma dostatecznie ostrych rysów twarzy, może wyglądać na zbyt bladą, zmęczoną. Niewskazane są też kolorowe tusze do rzęs, które sprawiają że dość jasne oko nie jest dostatecznie podkreślone.

 

Błędem jest też niestosowanie korektora pod oczy, który powinien stać się naszym makijażowym przyjacielem. Widoczne zmęczenie najlepiej ukryć kosmetykiem rozświetlającym. Najlepiej sprawdza się tutaj ten z odcieniem żółtawym. Niekorzystne w większości przypadków jest malowanie linii wodnej czarną kredką. W ten sposób powodujemy, że oko wydaje się mniejsze, nieco bardziej zamknięte. Lepiej sprawdzi się tutaj odcień beżowy, biel lub jasny błękit. Kolory te skutecznie ukryją niedoskonałości i zniwelują efekt zmęczonego spojrzenia, dodatkowo zaś optycznie powiększą oko. Czasem warto zapomnieć też o cieniach do oczu, które mają taki sam odcień, jak kolor naszej niebieskiej tęczówki. Spowoduje to, że oczy będą miały mniej blasku. 

 

Makijaż oczu niebieskich z kolorami kontrastowymi

Jakie cienie do niebieskich oczu wybierać, by podkreślać kolor? Tutaj mamy dwie możliwości.

  • Pierwszą są kolory bazowe, czyli takie, których odcień jest z tej samej grupy kolorów, co tęczówka, czyli, np.: niebieski, fioletowy, turkusowy.
  • Drugą opcją są kolory dodatkowe, takie, które „nie gryzą” się z niebieską tęczówką, ale wręcz odwrotnie, pozwalają wyeksponować jej głębię. Są to barwy takie jak brąz oraz kolory pomarańczowy i brzoskwiniowy.

Jak zrobić make-up kontrastujący? To nic trudnego. Wbrew pozorom może go wykonać każda początkująca fanka makijażu.

  1. Po pierwsze – baza. To żadna nowość. Bazę nakłada się standardowo przy wszystkich makijażach. Wybierzmy taką, która będzie mieć neutralny kolor. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu cienie nie będą się osypywały i rozcierały po całym oku, a to, co naniesiemy na powiekę, będzie bardziej trwałe.
  2. Następnie ważne jest podkreślenie załamania powieki. Tutaj używamy pędzla do blendowania, taki, który ma okrągłą skuwkę (np. Hakuro H79). Na tzw. banan nakładamy delikatny odcień pomarańczowy,
  3. W kolejnym kroku na powiece umieszczamy brązowo-bordowy cień. Jeżeli chcemy, aby była to wersja nieco bardziej wieczorowa – wzmacniamy ją cieniem z błyszczącym pigmentem. Oprócz pędzla do rozcierania w tym przypadku można też użyć palca. Zewnętrzną część oka malujemy ciemnym brązem. Używamy tutaj mniejszego pędzla. Odcień ten nakładamy też na dolną część oka, ale nie na całość, a tylko do jej środka.
  4. Dalej od środka dolnej powieki do wewnętrznego krańca oka nanosimy delikatny, jasny liliowy lub fioletowy cień. Na linii wodnej przy tym makijażu sprawdza się brązowy eyeliner. Przy tym rodzaju make-upu można wykorzystać również kilka sztucznych rzęs.

 

Cienie do niebieskich oczu – wersja błyszcząca!

Można również podkreślić niebieskie tęczówki makijażem w wersji pastelowej! Co będzie Ci potrzebne do jego wykonania? Oto lista:

  • matowy, jasny, beżowy cień,
  • brązowa i beżowa kredka,
  • złoty cień,
  • a do tego do podkreślenia głębi spojrzenia – zalotka do rzęs,
  • maskara,
  • kilka kępek sztucznych rzęs (np. Ibra sztuczne rzęsy).

 

Pierwszy etap to malowanie powieki matowym cieniem, pod niego standardowo umieszczamy korektor lub bazę pod cienie w celu utrwalenia makijażu. Beżowy, jasny cień musi znaleźć się na całej powiece. Od zewnętrznego końca do wewnętrznego. Umieszczamy go też na dolnej powiece.

Pierwszy etap to malowanie powieki matowym cieniem, pod niego standardowo umieszczamy korektor lub bazę pod cienie w celu utrwalenia makijażu. Beżowy, jasny cień musi znaleźć się na całej powiece. Od zewnętrznego końca do wewnętrznego. Umieszczamy go też na dolnej powiece.

Kolejna ważna czynność – zrobienie linii brązową kredką nad górną linią rzęs. Drugą kredką, jasną, beżowa malujemy linię wodną. Esencją tego make-upu jest sypki, złocisty cień, który nakłada się na mokro w wewnętrznej części powieki. Dopełnianiem będą tutaj wytuszowane rzęsy i różowo-brzoskwiniowe usta. A oprócz tego zastosuj specjalny utrwalacz makijażu w sprayu, który pozwoli Ci się cieszyć pięknym wyglądem aż do wieczora.

Komentarze

Popularne posty