Rodzaje pędzli do makijażu -> charakterystyka i szczegółowy opis użycia


 

Wszystkie rodzaje pędzli do makijażu, które powinnaś znać!

 

Setki tutoriali, tysiące inspiracji, a i tak wciąż nie masz wystarczającej wiedzy o tym, jak wykonać idealny makijaż? Nic dziwnego, trudno się nie pogubić w gąszczu informacji. A nawet gdy już znalazłaś idealny makijaż dla siebie, to… brakuje ci narzędzi, by go wykonać. I tu zaczynają się schody, bo znów musisz nabyć wiedzę o tym, jakie są rodzaje pędzli do makijażu. Na myśl, że po godzinach szukania informacji o tym, jak powiększyć oko makijażem oraz jak wykonać idealny, nienachalny i szybki makijaż dzienny, masz spędzić kolejne na wertowaniu artykułów o pędzlach, przechodzą cię ciarki. Łatwo się zniechęcić… Ale nie martw się – właśnie otworzyłaś kompendium wiedzy o pędzlach do makijażu. Przede wszystkim nie daj się oszukać. Jeśli nie jesteś profesjonalistką, nie potrzebujesz dziesiątek pędzli, choć pięknie zapakowane zestawy zapewne cię kuszą. Zdecydowanie lepiej poprzestać na kilku, za to lepszej jakości. Czyli jakie pędzle do makijażu są tymi „lepszymi”?

 

Generalnie wyróżniamy dwa główne rodzaje pędzli do makijażu w zależności od zastosowanych materiałów:

1.       pędzle do makijażu z naturalnego włosia – są wykonane z włosia różnych zwierząt, m.in. koni, wielbłądów, borsuków, kun czy łasic. Są pędzlami wysokiej jakości i profesjonaliści używają wyłącznie ich. Są miękkie i bardzo trwałe, ale kosztowne,

2.       pędzle do makijażu z włosia syntetycznego – są wykonane z włókien nylonowych i poliestrowych. Szybciej tracą właściwości, więc nie są polecane profesjonalistom, jednak poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii nie ustępują naturalnym pędzlom pod względem miękkości.

 

Jakie pędzle wybrać?

Zawsze warto zastanowić się nad naturalnymi, bo po prostu posłużą dłużej i są często wykonane lepiej niż te ze sztucznego włosia. Niezależnie od tego, na jakie pędzle do makijażu się zdecydujesz, pamiętaj o ich pielęgnacji. To, jak myć pędzle do makijażu, jest połową sukcesu. Jeśli nie będziesz ich odpowiednio czyścić, to twój makijaż również nie będzie idealny. Poza tym nie ma znaczenia, czy to pędzle z naturalnego czy sztucznego włosia – jeśli ich nie pielęgnujesz, to długo ci nie posłużą.

Jakie pędzle do makijażu dziennego warto mieć w swojej kosmetyczce?

Wiesz już, jakie (naturalne czy syntetyczne) wybrać pędzle. Ale jaki rodzaj przyda ci się na co dzień? Łatwo się pogubić w ogromie informacji. Skąd masz wiedzieć, jakie są potrzebne dla ciebie pędzle do makijażu i który do czego służy, kiedy w sklepach są ich setki?

 

Aby wykonać delikatny dzienny makijaż potrzebujesz zaledwie kilku pędzli:

1.       pędzel do twarzy – czyli pędzel do pudru; klasyczny, mięsisty, gęsty z zaokrągloną główką. Idealny do pudrów mineralnych, czyli jeśli np. wybierasz lekki podkład do cery trądzikowej, to na pewno ten pędzel pomoże ci go idealnie rozprowadzić, bez smug i nierówności,

2.       pędzel do różu – aby twarz wyglądała świeżo i naturalnie, musi mieć odrobinę rumieńca, dlatego wykorzystaj pędzel do różu. Jest mniejszy niż pędzel do twarzy, ścięty pod skosem, dzięki czemu pozwoli ci subtelnie podkreślić kości policzkowe,

3.       pędzel do korektora – jest bardzo twardy i ma płaską krótką główkę. Ale to sekret jego sukcesu: nanosi gęsty korektor po prostu perfekcyjnie, dzięki czemu rozświetli skórę pod twoimi oczami,

4.       pędzle do brwi – jeżeli nie masz permanentnego makijażu brwi, pamiętaj, by podkreślać je w codziennym makijażu. Dobrze wypielęgnowane brwi nadają całości świeżego wyglądu. Pędzelek ten ma płaską, ściętą pod skosem i cieniuteńką końcówkę.

 

Jakie pędzle do makijażu oczu pięknie podkreślą spojrzenie?

Jeśli często malujesz oczy, to również lepiej zrezygnuj z tradycyjnych aplikatorów na rzecz delikatniejszych dla tej wrażliwej skóry powiek pędzelków. Pędzle do makijażu oczu są liczne, dlatego warto wiedzieć, które zawsze należy mieć w swojej kosmetyczce:

1.       pędzel do cieni – rodzaje pędzli do makijażu oczu są w zasadzie dwa: do cieni i do blendowania. Jednak różnią się między sobą. Pędzel do cieni jest płaski, krótki, może być lekko zaokrąglony. Im szerszy, tym większą powierzchnię powieki nim pomalujesz – weź to pod uwagę!

2.       pędzel do blendowania – inaczej pędzel kulka. Ma właśnie taki kulisty kształt i pomaga zatrzeć granicę między jednym odcieniem cienia do powiek a drugim. Warto go mieć w swojej puderniczce, zwłaszcza jeśli w użyciu jest baza pod cienie, która powoduje, że cień mocno przywiera do powieki i niechętnie pracuje z aplikatorem. Pędzelek do blendowania sobie z tym poradzi bez szkody dla trwałości makijażu. Oczywiście jeśli potrzebujesz wykonać cieniem kreskę pod okiem, to wybierz bardziej płaski pędzelek. Całość makijażu oczu dopełni wspomniany wyżej pędzel do brwi.

 

Jakie pędzle do twarzy używać przed wielkim wyjściem?

Wszystkie wyżej wymienione podstawowe pędzle do makijażu, ale… nie tylko! Bo nie ma opcji – wielkie wyjście to nie tylko puder i makijaż oka, ale też konturowanie twarzy.

Jakie rodzaje pędzli do makijażu sprawdzą się w tym zakresie?

Są to pędzle do twarzy, ale odpowiednio wyprofilowane. Mają mniejsze główki, bo i nie używamy ich na całą twarz, ale miejscowo. Dzięki ściętym pod skosem końcówkom włosia łatwiej jest wykonturować twarz, podkreślić kości policzkowe, zadbać o nieprzesadzoną aplikację różu. To w połączeniu z wszystkimi wyżej wymienionymi pędzlami sprawi, że wykonasz profesjonalny makijaż wieczorowy.

Jakie pędzle do makijażu dla początkujących są najlepsze?

Jeśli zaczynasz przygodę z makijażem, to nie potrzebujesz wielu pędzli, wystarczy kilka podstawowych. W kwestii materiału, doskonale sprawdzą się te z naturalnego włosia, bo bardzo dobrze współpracują, ale jeśli nie chcesz ryzykować dużego wydatku, to syntetyczne pędzle pomogą ci oswoić się z tą metodą nakładania makijażu.

Jakie więc pędzle do makijażu dla początkujących powinnaś mieć w swojej kosmetyczce?

Wystarczą pędzle: do twarzy, do różu, do konturowania, do brwi i do korektora. W opcji full, czyli jeśli konturujesz twarz i nakładasz cień na powieki, to również pędzle do konturowania, do cieni i do blendowania.


Komentarze

Popularne posty